O mnie

Anna Kozak

Kilka lat temu postanowiłam przejść przez proces zmiany i odkryłam, co naprawdę chcę robić w życiu. Tak narodził się Dialog Zmiany. Dziś jestem kobietą, która żyje według własnego planu. Moja niezależność to stan umysłu. Na drodze samostanowienia pozostaję uważna na to, co inni ludzie chcą mi dać od siebie. Jestem wykładowcą akademickim, trenerem VCC i certyfikowanym coachem ICF, właścicielką marki Dialog Zmiany.
Poprzez dialog oparty o cztery kluczowe składniki komunikacji (potrzeba – emocja – działanie – efekt) pomaga swoim klientom zmieniać swój styl wyrażania siebie i słuchania tego, co mówią inni.

Jestem realizatorem „Szkoły dla rodziców i wychowawców” oraz realizatorem Akademii mocy. Prowadząc Szkołę dialogu z dzieckiem i nie tylko… zachęcam rodziców i wychowawców do rezygnacji z „przymusu wychowania”- na rzecz rozwijania umiejętności budowania prawidłowych relacji w różnych układach i sytuacjach międzyludzkich. Zasady wychowawcze proponowane uczestnikom podczas zajęć wyrosły z psychologii komunikacji. Szkoła nie tyle uczy nowych metod czy technik (które łatwo jest opanować), a raczej:

  • uświadamia, że skuteczność wychowania w znacznym stopniu zależy od osoby wychowującego, oznacza to, że aby zmienić dziecko, często należy zacząć od zmiany siebie
  • ukazuje prawdę, że skuteczne wychowanie nie może mieć miejsca, jeśli wychowujący nie opiera go na jasnym, czytelnym systemie wartości (który sam posiada i realizuje)
  • pozwala na pogłębienie samoświadomości i refleksji na temat skuteczności określonych metod wychowawczych
  • ułatwia zakwestionowanie niektórych funkcjonujących stereotypów i mitów odnośnie do wychowania
  • pokazuje, w jakim kierunku i w jaki sposób proces ten można realizować

Prywatnie jestem mamą dwójki wspaniałych dzieci. Moim celem jest nauczyć je spełniać z odwagą swoje marzenia. Kolekcjonuję wolne chwile, uciekając na łono natury, gdzie mój umysł odpoczywa, a dusza czuje się zrozumiana. Jaka jest moja historia?

Zapraszam Cię na stronę internetową oraz fanpage mojej firmy.